• Kapliczka św. Józefa

  • Kapliczka św. Józefa

  • Kościół św Anny w Pruchnej

Copyright 2019 - parafia-pruchna.pl

Spektakl "Czwarty Król"

Widowiskowy spektakl o Czwartym Mędrcu

Dzięki uprzejmości Pana P.Staroń

źródło: http://gwiazdkacieszynska.pl/gwiazdka/z-regionu/1579-widowiskowy-spektakl-o-czwartym-medrcu

 

Stało się już pewną tradycją, iż każdego roku w okresie noworocznym, młodzież z parafii św. Anny w Pruchnej wystawia widowiskowe spektakle. 6 stycznia, 2018 roku w sali widowiskowej Gminnego Centrum Integracji Wsi w Pruchnej, odbył się spektakl pod tytułem "Czwarty Król".

Każdy zna opowieść o trzech Mędrcach ze Wschodu, zwanych też Trzema Królami, którzy zobaczywszy gwiazdę podążyli za nią do Betlejem aby złożyć swe dary u stóp Dzieciątka Jezus. Istnieje również legenda właśnie o Czwartym Mędrcu, który również poszedł śladem gwiazdy, lecz nie udało mu się dotrzeć do Dzieciątka Jezus. Jego wyprawa to długoletnia wędrówka, pełna przygód, a także rozczarowań, wzlotów i upadków, która swój szczęśliwy finał znalazła w okresie największego zwątpienia.  Historia o "Czwartym Królu" opowiada o poszukiwaniu Boga i szczęścia w dzisiejszym świecie, o wartości każdego człowieka, a także o istocie i sensie obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. To niecodzienne widowisko odeszło nieco od dobrze znanej historii o narodzeniu Pańskim i skupiło uwagę widzów nie tyle na fakcie narodzin Jezusa, co na celu, jaki się z tym wiąże. Młodzi, pełni zapału aktorzy, podkreślili istotę chrześcijaństwa, jaką jest miłość do bliźniego. Wzruszająca wędrówka głównego bohatera zabrała widzów w świat refleksji.  

Spektakle w wykonaniu Grupy Młodzieżowej każdego roku przyciągają tłumy widzów. Ich przesłania niejednokrotnie wzruszają, uczą, ale też bawią i niosą radość. Opiekunem grupy jest ksiądz wikary Paweł Tomala, który wspiera grupę młodych aktorów w przygotowaniach, a podczas występów towarzyszy im i dzieli się z nimi, a także z publicznością, słowem Bożym. Reżyserię i scenariusz do przedstawienia "Czwarty Król" napisała parafianka Justyna Faruga. 

Widowisko przygotowano z dbałością o wiele szczegółów. Na jego potrzeby stanęła specjalna scenografia, przygotowano kostiumy, a całość okraszono muzyką, światłami i efektami specjalnymi. Na sali wśród publiczności nie zabrakło przedstawicieli gminy Strumień. Wiceburmistrz pan Włodzimierz Cybulski, przekazał na ręce Grupy Młodzieżowej w imieniu własnym i pani Burmistrz Anny Grygierek, upominki i serdeczne gratulacje.

Tekst  P. Staroń 

 

Serdeczne podziękowania dla Państwa Konował za nagranie spektaklu.

Link do przedstawienia https://youtu.be/0DMiMYykx3U

 

Obsada:

Kacper- Michał Głupczyk
Melchior- Michał Grzybek
Baltazar- Przemek Parchański
Starzec Joachim –Piotr Solarczyk
Pani Wiesia – Weronika Czakon
Poldek- Patryk Węglorz
Lucy- Weroniak Chodara
Olek- Adrian Gałuszka
Kowalski- Maciek Plinta
Reporterka- Paulina Kukuczka
Kamerzysta- Mateusz Szewczyk
Pani do wywiadu – Magda Budzik
Mama – Justyna Król
Agatka-Marta Wiśniewska
Studentka-Natalia Wilk
Seba – Gracjan Pajor
Grajek- Waldek
Kolejarz- Weronika Wilk

Scenariusz i Reżyseria: Justyna Faruga 

Serdeczne podziękowanie za pomoc dla: Natalii Węglorz, Karoliny Kobiela, Marty Marko, Joanny Szołtys, Jana Budzińskiego, Klaudiusza Grzybka, Weroniki Lebiody, Romanowi Węglorzowi za zdjęcia (dostępne w galerii naszej strony parafialnej) , oraz Państwu MIchałek, Mencnarowski, Budzik, Konowoł.

Serdecznie dziękujemy za Waszą ubecność. 

f t g m

Kancelaria parafialna

czynna:

w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki : w godz. 800 - 900 i po mszy świętej wieczornej

w soboty w godz. 800 - 900 z wyjątkiem pierwszej soboty miesiąca

w środy, niedziele i święta - kancelaria nieczynna

Kontakt

 

Rzymsko-Katolicka Parafia pw. św. Anny w Pruchnej
43-523 Pruchna
ul. Główna 37
tel. 33 857 35 15

Odwiedziło nas:

dzisiaj 30

wczoraj 117

w tygodniu 520

w miesiącu 1679

Łącznie (od 14-06-2016) 71628

Kubik-Rubik Joomla! Extensions