Copyright 2018 - parafia-pruchna.pl

Ogłoszenia duszpasterskie od 11 do 18 listopada

od 11 do 18 listopada 2018r.

XXXII Niedziela Zwykła

Uczestnicząc w liturgii Eucharystycznej, doświadczamy obecności pośród nas Jezusa jako sługi. Całkowite otwarcie się przed Nim, przyjęcie Jego miłości, zawierzenie się Jemu we wszystkim, ma swoje konsekwencje dla kształtu naszej egzystencji. Oddając się Bogu, nie musimy z lękiem, kurczowo trzymać się ziemskich dóbr albo polegać tylko na sobie. Naszą codzienność wiążemy z Jezusowym ofiarowaniem życie Bogu Ojcu.

Serdecznie witamy parafian i wszystkie grupy społeczne na Mszy Świętej podczas której w sposób szczególny będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny a także dziękować Bogu za odzyskanie przez Polskę niepodległości.

- w poniedziałek, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to zarazem dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.

- we wtorek, 13 listopada – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

- w sobotę, 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

- w niedzielę, 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

1. We wtorek po Mszy Świętej spotkanie kręgu biblijnego.

2. W środę zapraszamy do śpiewu godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i Nowennę.

3. W przyszłą niedzielę, 18 listopada – przypada dzień imienin Ks. Biskupa Romana Pindla. Pamiętamy o modlitwie w intencji Księdza Biskupa.

4. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na koszty funkcjonowania naszej parafii i remonty kościoła parafialnego.

5. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zatroszczyli się o czystość Domu Bożego na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę troskę te powierzamy mieszkańcom: GAWLINIEC – GRUPA II ulice: Słoneczna: 27, 29, 30, 31, 36, 39, 42, 43, 47, 55, 61, 63; Wierzbowa: 2, 6, 8, 12,15, 20; Gawliniec: 37, 49, 51; Jaśminowa 2; Zagrodowa: 3, 5, 6, 7.

Na cały tydzień pracy i nauki wszystkim parafianom życzymy obfitych łask Bożych, opieki Matki Bożej i patronki św. Anny.

Łącznie (od 14-06-2016) 55360