OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE od 12 do 19 maja

od 12 do 19 maja 2019r.

Dziś IV Niedziela Wielkanocna

Jezus jako Dobry Pasterz zaprasza nas do wspólnego spotkania eucharystycznego. Stoimy przed mnóstwem rozmaitych ofert oraz możliwości i nie wiemy, na co się zdecydować. Czasami potrzebujemy kogoś, kto weźmie za rękę i wskaże właściwą drogę. Jezus Chrystus jest Dobrym Pasterzem. Jemu możemy zaufać. Jego śladem możemy pójść, pewni, że idzie przed nami. Prowadzi do pełni życia, pokazuje nam drogę miłości. Uwielbiajmy obecnego pośród nas Pana, który całej naszej rodzinie Bożej daje poczucie bezpieczeństwa.

Rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na radio Anioł Beskidów

- we wtorek, 14 maja – święto św. Macieja, apostoła. W tym dniu przypada patronalne święto Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła.

- w czwartek, 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patron Polski

- w piątek, 17 maja – modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

Po Mszy Świętej wieczornej odmówimy Koronkę do Miłosierdzi Bożego.

1. Zapraszamy parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do codziennego udziału w nabożeństwach majowych.

2. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy w środę do śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i po Mszy Świętej na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek zapraszamy na godz. 18:00 na nabożeństwo majowe, Mszę Świętą i Nabożeństwo Drogi Światła.

4. Wyjazd na pielgrzymkę parafialną w sobotę o godz. 7:30 z parkingu przy kościele.

5. W przyszłą niedzielę III miesiąca kolekta przeznaczona będzie na koszty funkcjonowania naszej parafii oraz wymianę nagłośnienia.

6. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy zatroszczyli się o czystość Domu Bożego na dzisiejszą niedzielę. Na przyszły tydzień troskę tą powierzamy mieszkańcom NOWYCH CHAŁUP – GRUPA II ulice: Sadowa: 9, 15, 15a; Dworkowa: 1, 6, 9, 10, 12, 17, 19, 20, 24; Wesoła: 1, 13, 17, 19, 20; Katowicka: 75, 83, 83a, 85.

Na cały tydzień pracy i nauki wszystkim parafianom i gościom życzymy wiele łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i Patronki św. Anny.

Łącznie (od 14-06-2016) 71621