OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE od 19 do 26 maja

od 19 do 26 maja 2019r.

Dziś V Niedziela Wielkanocna

W naszej codzienności można spotkać wiele rzeczy, które mają znamię nowości. W ten sposób świat odwołuje się do pierwotnego oczekiwania człowieka, że nie wszystko musi być, tak jak do tej pory. Trudno się z tym nie zgodzić, skoro odnowa świata jest w pewnych momentach konieczna. Jako chrześcijanie wiemy, że nowości nie jesteśmy w stanie sprawić własną mocą, ostatecznie jest ona darem Boga. Uczestnicząc we Mszy Świętej nabieramy nowych sił życiowych, których źródłem jest Chrystus zmartwychwstały. On mówi do nas „oto czynię wszystko nowe” oraz „przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali”.

Oto zasada życia nowego stworzenia, a my, wyznawcy Chrystusa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za odnowę świata przez to, co mówimy, czynimy i kim jesteśmy.

Kolekta dzisiejszej III niedzieli przeznaczona jest na koszty funkcjonowania parafii i wymianę nagłośnienia.

- we wtorek, 21 maja – wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika

- w piątek, 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to zarazem Dzień modlitw za Kościół w Chinach.

1. Zapraszamy parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do codziennego udziału w nabożeństwach majowych.

2. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy w środę do śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i po Mszy Świętej na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po Mszy Świętej.

4. W środę, 22 maja przypada 24 rocznica pobyty papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji.

5. W sobotę, 25 maja o godz. 10:00 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku – Białej, ks. biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecany Panu Bogu w modlitwach.

6. W przyszłą niedzielę, 26 maja modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta.

7. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy zatroszczyli się o czystość Domu Bożego na dzisiejszą niedzielę. Na przyszły tydzień troskę tą powierzamy mieszkańcom NOWYCH CHAŁUP – GRUPA III

ulice: Katowicka: 5, 7, 9, 12, 20, 24, 27, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 43, 47, 51, 67; Sezamkowa: 3, 5, 37;

Na cały tydzień pracy i nauki wszystkim parafianom i gościom życzymy wiele łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i Patronki św. Anny.

Łącznie (od 14-06-2016) 71628