OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE od 11 do 18 sierpnia

od 11 do 18 sierpnia 2019r.

XIX niedziela zwykła

„Nie bój się, mała trzódko” - te słowa pocieszenia płynące od Jezusa wydają się bardzo adekwatne do naszych czasów. Na tym świecie nie jedna wspólnota wyznawców Chrystusa była i jest często bezbronną mniejszością. Jednakże do wierzących należy przyszłość Królestwa Bożego, dlatego, że oni pojmują świat tu i teraz. Radosne oczekiwanie, a nie pełne lęku zmartwienie, jest znakiem równoznacznym wspólnoty chrześcijańskiej. Również dzisiejsza niedziela jest czasem czuwania i bycia gotowym na powtórne przyjście Pana.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby misji.

- we wtorek, 13 sierpnia – sąsiednia Archidiecezja Krakowska oddaje cześć Najświętszej Maryi Pannie Kalwaryjskiej

- w środę, 14 sierpnia – uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana
i męczennika, patrona naszego Kościoła partykularnego. Modlimy się w intencji całej diecezji oraz polecamy Bogu biskupów, kapłanów, diakonów i ich duszpasterską posługę.

- w czwartek, 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Kolekta w tym dniu zostanie przeznaczona na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie.

- w sobotę, 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, kapłana

1. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy w środę do śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i po Mszy Świętej na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. W piątek, 16 sierpnia – oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. Po wieczornej Mszy Świętej odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

3. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na remonty kościoła parafialnego i na koszty funkcjonowania parafii.

4. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim którzy zatroszczyli się o czystość i wystrój kościoła. Na przyszły tydzień troskę tą powierzamy mieszkańcom PRUCHNA GÓRNA – GRUPA I ulice: Wieżowa 7; Zebrzydowicka:2,4,5, 6, 9, 10, 12, 14; Graniczna: 9, 21, 25; Rolnicza 10; Gawliniec 4,

Na cały tydzień pracy i wakacji wszystkim parafianom i gościom życzymy wiele łask Bożych opieki Matki Najświętszej i Patronki św. Anny.

Łącznie (od 14-06-2016) 79570