Copyright 2020 - parafia-pruchna.pl

OGŁOSZENIA 18.10.2020R.

od 18 do 25 października 2020r.

Dziś XXIX niedziela zwykła

Każde liturgiczne spotkanie z Jezusem jest szansą i wezwaniem do oddawania czci należnej Bogu. Jest to zarazem czas, kiedy możemy prosić o to, aby na ścieżkach naszego codziennego życia skłaniał ku nam swe ucho i strzegł nas jak źrenicy oka. W duchu wiary chciejmy wsłuchiwać się w Boże słowo, które jest zawsze aktualne, wciąż ponadczasowe.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na koszty funkcjonowania naszej parafii i na remonty. Serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:

- we wtorek, 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana, patrona naszej diecezji,

- w czwartek, 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża,

- w piątek, 23 października – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

2. W związku z sytuacją epidemiczną w naszym powiecie jest ograniczona ilość uczestników Mszy Św. niedzielnej, w związku z czym Ks. Biskup zachęca wiernych do udziału w Mszach Św. w ciągu tygodnia.

3. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynając Tydzień Misyjny pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”.

4. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych.

5. We wtorek po Mszy Św. spotkanie kręgu biblijnego.

6. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy w środę do śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i po Mszy Św. na Różaniec i Nowennę.

7. W związku z sytuacją epidemiczną zostają zawszone w czwartki spotkania katechetyczne dla dzieci z klas III.

8. Młodzież klas I szkół średnich nie przyjmie sakramentu Bierzmowania w wyznaczonym czasie to jest 21 Listopada. O kolejnym terminie powiadomimy w stosownym czasie. Uczniowie klasy 8 przygotowują się do bierzmowania przez udział we Mszy Św. niedzielnej oraz przystępują do spowiedzi pierwszopiątkowej.

9. W naszych domach pamiętajmy o modlitwach w intencji ustania epidemii.

10. W przyszłą niedzielę, ostatnią października obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego.

11. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na misje.

12. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o porządek na grobach naszych bliskich. Prosimy też o dokonanie zaległych opłat za miejsca grzebalne i opłat od nowo postawionych pomników.

Zalecki za zmarłych można od przyszłej niedzieli składać w zakrystii.

13. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim tym parafianom, którzy zatroszczyli się o czystość Domu Bożego na dzisiejszą niedzielę. Na przyszły tydzień troskę tą powierzamy mieszkańcom KOPANINY, ulice: Rajska, Kopanina, Radosna i Dobra.

Na cały tydzień pracy i nauki wszystkim parafianom życzymy obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej, wstawiennictwa św. Patronów i naszej Patronki św. Anny.

Łącznie (od 14-06-2016) 134723