Copyright 2020 - parafia-pruchna.pl

OGŁOSZENIA 22.11.2020r.

od 22 do 29 listopada 2020r.

Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Syn Boży zstąpił na ziemię, by założyć królestwo Boże mające charakter powszechny, obejmujące wszystkie ludy i narody. Konając na drzewie krzyża objął swoimi ramionami każdego człowieka. Wszyscy, bez wyjątku, otrzymaliśmy zadatek życia wiecznego w Jego królestwie. Niech uczestnictwo w Eucharystii jeszcze bardziej umocni nas w drodze wiary prowadzącej do uznania, że Jezus Chrystus jest jedynym Królem Wszechświata.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:

- we wtorek, 24 listopada – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy, męczenników.

- w środę, 25 listopada – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Przed Mszą Św. godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a po niej nowenna do MBNP.

2. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie „Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi” i spełniając zwykłe warunki odpustu.

3. W przyszłą niedzielę, 29 listopada rozpoczyna się okres Adwentu i nowy rok liturgiczny. Roraty będziemy przeżywać pod hasłem: „Eucharystia – cud nad cudami”.

4. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na potrzeby charytatywne naszej parafii.

5. W naszych domach pamiętajmy o modlitwie w intencji wygaśnięcia epidemii; odmawiajmy Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, litanie i inne modlitwy.

6. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim tym parafianom, którzy zatroszczyli się o kwiaty i czystość Domu Bożego na dzisiejszą niedzielę. Na przyszły tydzień troskę tą powierzamy mieszkańcom Nowych Chałup –
GRUPA I, ulice: Skośna, Nowe Chałupy i Wiśniowa.

Na cały tydzień pracy i nauki wszystkim parafianom życzymy obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej,

wstawiennictwa św. Patronów i naszej Patronki św. Anny.

Łącznie (od 14-06-2016) 141624