Copyright 2024 - parafia-pruchna.pl

Historia Koncertu kolęd i pastorałek w naszej parafii

Historia Koncertu kolęd i pastorałek w naszej parafii. 

 

W 1999 roku powstał pomysł aby zorganizować wspólne kolędowanie parafian z nowo powstałym chórem parafialnym. Tak więc 30.01.2000 r. w naszym kościele odbyło się spotkanie kolędowe, w którym uczestniczyli parafianie, chór oraz uczennice Szkoły Podstawowej, recytując wiersze związane z Bożym Narodzeniem.

Pierwszy Koncert Kolęd odbył się 28.01.2001 r. Nasz trzyletni wówczas chór parafialny zaśpiewał na nieszporach kilka kolęd dwugłosowo. Drugi koncert z udziałem chóru parafialnego pod nazwą: „Koncert Kolęd, Pastorałek i Poezji Religijnej" - 21.01.2010 - był wzbogacony o pastorałki pełne humoru, ludowości, oraz wiersze zaczerpnięte z książeczek z serii „Perełki", edycja Świętego Pawła. W koncercie wzięły udział solistki z naszej parafii. Następny koncert, który odbył się 6 stycznia 2011 roku, miał podobny charakter jak poprzedni, czyli kolędy, pastorałki, wiersze nasuwające piękne myśli, chór „Ave", solistki z naszej parafii ( Ewa Ćwięczek, Karolina Mencnarowska, Aneta Płaczek, Marcela Telakowska),  dwa duety rodzinne ( Joanna  i Justyna Faruga, Małgorzata i Marta Mendrek), akompaniatorzy ( Joanna Faruga, Tomek Telakowski) i...skrzypce. Dnia 6 stycznia 2012 r. w naszej parafii odbył się Koncert słowno - muzyczny: „Dziś Gwiazda drogę nam pokaże". Był to koncert połączony z jasełkami, w których wzięli udział uczniowie klasy szóstej. Chór „Ave" wykonał kilka kolęd przewidzianych w scenariuszu. 12 stycznia 2014 r . odbył się piąty koncert Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział Chór „Ave", soliści (Martyna Grzybek, Dominika Balcar, Aneta Płaczek, Marcela Telakowska, Karolina Mencnarowska) oraz instrumentaliści - akompaniatorzy (Klaudiusz Grzybek, Tomek Telakowski oraz Karolina Wyleżoł z Bąkowa). W koncercie również wzięli udział zaproszeni artyści - zespół „Taka melodia" z Kaczyc, pod kierunkiem p. Andrzeja Szczyrby. Szósty Koncert Kolęd i Pastorałek odbył się 31 stycznia 2015 r. Wystąpił chór „Ave" z kolędami dwu i cztero-głosowymi oraz solistki: Ewa Ćwięczek, Aneta Płaczek, Marcela Telakowska i Martyna Grzybek w duecie ze swoim tatą Antonim. W roku 2016 Koncert Kolęd i Pastorałek odbył się 6 stycznia. Oprócz chóru parafialnego i solistów (Aneta Płaczek, Marcela Telakowska, Waldemar i Zbigniew Gabzdyl) wystąpiła zaproszona orkiestra dęta z Chybia pod batutą p. Ireneusza Nowrotka. W tym roku (2017) - 29 stycznia, w naszym kościele odbył się ósmy Koncert Kolęd i Pastorałek. Wystąpił chór parafialny „Ave", orkiestra dęta z Chybia, solistki (Martyna Grzybek, Karolina Mencnarowska, Marcela Telakowska, Edyta Mojeścik) oraz soliści (Tomasz Telakowski, Waldemar i Zbigniew Gabzdyl). Na naszym koncercie pojawiła się nowa wokalistka z Istebnej - Edyta Mojeścik.  Jej głos można usłyszeć na YouTube, wpisując hasło "Kolęda radia Istebna".

                                                                                                                Maria Telakowska

Zapraszamy również na fotorelacje do naszej galerii.

f t g m

Kancelaria parafialna

czynna:

w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki : w godz. 800 - 900 i po mszy świętej wieczornej

w soboty w godz. 800 - 900 z wyjątkiem pierwszej soboty miesiąca

w środy, niedziele i święta - kancelaria nieczynna

Kontakt

 

Rzymsko-Katolicka Parafia pw. św. Anny w Pruchnej
43-523 Pruchna
ul. Główna 37
tel. 33 857 35 15

Odwiedziło nas:

dzisiaj 131

wczoraj 141

w tygodniu 410

w miesiącu 4132

Łącznie (od 14-06-2016) 412482

Kubik-Rubik Joomla! Extensions