Copyright 2024 - parafia-pruchna.pl

Apostolat Maryjny

Apostolat Maryjny

Apostolat Maryjny przy parafii św. Anny w Pruchnej istnieje od 1993 roku. Przewodniczącą grupy do października 2004 roku była pani Krystyna Polok, obecnie funkcję tą pełni pani Urszula Tyrytko. Spotkania odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca, po wieczornej Mszy świętej w salce katechetycznej. Opiekunem duchowym wspólnoty do 2012 roku był ks. kanonik Bernard Jarek. Obecnie opiekunem jest ks. Jacek Urbaczka.

Nasze spotkania mają charakter modlitewno – formacyjny i prawie zawsze na spotkaniu jest obecny nasz opiekun duchowy. Spotykamy się po to, aby ubogacić się duchowo Słowem Bożym, aby pogłębić w sobie wzajemną miłość oraz dostrzegać potrzeby innych ludzi. Prowadzimy też kronikę Apostolatu Maryjnego, w której zapisujemy wydarzenia naszej wspólnoty. W miesiącach maju i październiku bierzemy udział w Dniach Skupienia w Pogórzu oraz w pielgrzymkach do sanktuariów Maryjnych organizowanych przez naszą parafię. Chcemy iść przez życie z naszą najlepszą Matką i czynić wszystko na Jej cześć i chwałę zgodnie z hasłem „Wszystko z Niepokalaną”. 

f t g m

Kancelaria parafialna

czynna:

w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki : w godz. 800 - 900 i po mszy świętej wieczornej

w soboty w godz. 800 - 900 z wyjątkiem pierwszej soboty miesiąca

w środy, niedziele i święta - kancelaria nieczynna

Kontakt

 

Rzymsko-Katolicka Parafia pw. św. Anny w Pruchnej
43-523 Pruchna
ul. Główna 37
tel. 33 857 35 15

Odwiedziło nas:

dzisiaj 133

wczoraj 141

w tygodniu 412

w miesiącu 4134

Łącznie (od 14-06-2016) 412484

Kubik-Rubik Joomla! Extensions