Copyright 2024 - parafia-pruchna.pl

Dziękczynienie za czas nawiedzenia- pielgrzymka do Tyńca i Łagiewnik

Dziękczynienie za czas nawiedzenia- pielgrzymka do Tyńca i Łagiewnik 

Sobota, błękitne niebo, piękne słońce, temperatura nie za wysoka nie za niska… idealna by wybrać się w pielgrzymkę dziękczynną za czas nawiedzenia Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i apostołów Bożego Miłosierdzia Św. Jana Pawła II i Św. S. Faustyny do Krakowskich Łagiewnik i nie tylko.

Dokładnie 18 czerwca tego roku grupa prawie 40 parafian wybrała się na pielgrzymi szlak. Wyruszyli przed godziną 8:00 pożegnani przez księdza Proboszcza z parkingu przykościelnego.

Pierwszym punktem stało się opactwo Benedyktynów w podkrakowskim Tyńcu. Tam grupa stawiła się przed godziną 11 aby pod przewodnictwem O. Franciszka zaznajomić się z miejscem, gdzie modlitwa trwa blisko 1000 lat. Opactwo w Tyńcu jest najstarszym opactwem w Polsce, chodź był okres kiedy w Tyńcu nie było Ojców Benedyktynów. Ojciec oprowadził nas po kościele, który kryje w sobie wiele ciekawych historii. Następnie zwiedziliśmy zakonne krużganki. Uczestnicy zapoznali się z planem dnia Ojców oraz regułą Świętego Benedykta, którą możemy streścić w znanym nam „Ora et Labora” (módl się i pracuj). Była okazja by zakupić pamiątki.

  • IMG_0128

  • IMG_0141

  • IMG_0137
  • IMG_0130
  • IMG_0129

Kolejnym ważnym punktem stało się najmłodsze sanktuarium w Krakowie znajdujące się na Białych Morzach- Sanktuarium Świętego Jana Pawła II. Po wysłuchaniu księdza przewodnika, który zapoznał nas z miejscem oraz pięknymi mozaikami O. Rupnika mogliśmy obejrzeć to niezwykłe miejsce w którym już wielu ludzi wyprosiło dla siebie potrzebne łaski. Bardzo wymownymi są świadectwa osób, które pragną ochrzcić tam swoje dziecko, ponieważ przyznają, że to właśnie przez modlitwę do Św. Jana Pawła II patrona rodzin, dziś mogą cieszyć się potomstwem. Miejsce to tętni życiem. Po zwiedzeniu kościoła górnego pod wezwaniem Odkupiciela Człowieka, pielgrzymi mieli okazję modlić się w kościele dolnym, tzw. kościele relikwii, bo to tam w ołtarzu głównym znajduje się relikwiarz Św. Jana Pawła II. O godz. 14:00 grupa zgromadziła się na najważniejszym punkcie dnia czyli na dziękczynnej Eucharystii, którą dane nam było przezywać w tzw. kaplicy kapłańskiej. (Kaplica przypomina kaplicę Św. Leonarda z katedry na Wawelu, gdzie Jana Paweł II odprawiał swoje prymicje. To w kaplicy kapłańskiej znajduje się płyta nagrobna Jana Pawła II, która została przywieziona z Watykanu. Wśród wielu pamiątek w Sanktuarium mogliśmy zobaczyć sutannę Św. Jana Pawła II, która miał na sobie w dniu zamachu.) W przebieg Eucharystii włączyli się poprzez lekturę Liturii Słowa, śpiew psalmu, służbę ołtarza sami pielgrzymi.

  • IMG_0142

O godz. 15:00 nie mogło nas nie być w Centrum Bożego Miłosierdzia. To tam w Bazylice Bożego Miłosierdzia poprzez modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia zanosiliśmy wszystkie intencje które zostały nam polecone. Czas w Łagiewnikach był doskonałą okazją aby odbyć Spowiedź Święto, oraz przejść przez Bramę Miłosierdzia.

  • IMG_0146

Znalazł się też czas aby wzmocnić swoje ciało ciepłym posiłkiem, czy pyszną kawą.

Dzień zaczął się chylić się ku zachodowi, więc i pielgrzymi zmęczeni ale szczęśliwie i jak wierzę pełni wiary wrócili o godz. 19 do Pruchnej, aby teraz wśród swoich dzielić się doświadczeniem Bożego Miłosierdzia.

Bardzo dziękuję za wspólnie spędzony czas na modlitwie i rozmowach. Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku. Szczęść Boże. 

f t g m

Kancelaria parafialna

czynna:

w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki : w godz. 800 - 900 i po mszy świętej wieczornej

w soboty w godz. 800 - 900 z wyjątkiem pierwszej soboty miesiąca

w środy, niedziele i święta - kancelaria nieczynna

Kontakt

 

Rzymsko-Katolicka Parafia pw. św. Anny w Pruchnej
43-523 Pruchna
ul. Główna 37
tel. 33 857 35 15

Odwiedziło nas:

dzisiaj 133

wczoraj 141

w tygodniu 412

w miesiącu 4134

Łącznie (od 14-06-2016) 412484

Kubik-Rubik Joomla! Extensions